Dlaczego jeden menedżer funduszu mówi, że Bitcoin jest na skraju większej niedźwiedziej korekty

Bitcoin miał dobrą passę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, nawet skoczył do prawie 20.000 dolarów wcześniej w zeszłym tygodniu. Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision Group, wskazał kilka kwestii technicznych, które obecnie sugerują, że krypto numer jeden zostanie w najbliższym czasie poddane głębszej korekcie.

Bitcoin wygląda na bardziej stromego spadku

Po niedawnym osiągnięciu nowych, wszechobecnych wzlotów, w ciągu ostatnich kilku dni impet Bitcoin’a uległ spowolnieniu. W szczególności, cena Bitcoin Superstar ponownie spotkała się z ostrym odrzuceniem w regionie 19,5K dolarów. Krypto waluta jest notowana po 19.170$ w czasie prasy, zyskując 0.27% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według Raoula Pal’a, Bitcoin stoi obecnie przed „poważnymi technicznymi wyzwaniami“, które mogą mieć siłę, aby obniżyć kryptokurrency. Pal wykorzystuje wskaźnik sekwencyjny DeMark do przewidywania ceny Bitcoin. Odczyt 9 na tym wskaźniku sugeruje, że korekta jest w toku, podczas gdy odczyt 13 wskazuje na wyczerpanie trendu.

Zarządzający funduszem przeanalizował również tygodniowy wykres Bitcoin’a, który jego zdaniem jest górą. Co więcej, miesięczny wykres kryptoński zarejestrował odczyt DeMarka na poziomie 9.

Pal zauważa, że zbieżność tych technicznych wzorców w trzech różnych przedziałach czasowych sugeruje, że Bitcoin jest przygotowany do odtworzenia się znacznie w najbliższych dniach. On powiedział:

„To wszystko stawia szanse na większą korektę w grze, a nie pewność, ale najlepsze wzorce w 3 seriach czasowych są czymś, co należy traktować poważnie, a jeśli nie jesteś długoterminowy HODLer, można rozważyć pewną ostrożność jest zasłużony. Zobaczmy…“

Bitcoin potrzebuje 19.400 dolarów na nowy, wszechobecny liceum

Technicznie rzecz biorąc, niedźwiedzi scenariusz dla flagowej kryptokurówki w nadchodzących dniach zależy od poziomu 18.500 dolarów. Jeśli BTC spadnie poniżej tego poziomu obsługi klucza, analitycy oczekują dalszego spadku Bitcoin.

Pełnoetatowy inwestor z Amsterdam Stock Exchange i popularny analityk kryptoflowy Michael van de Poppe, popularnie znany jako Crypto Michael, zauważył, że Bitcoin ryzykuje spadek do 16 tys. dolarów, jeśli straci 18,500 dolarów. Z drugiej strony, krypto waluta może zarejestrować nowy rekord, jeśli uda jej się zatrzeć uparty opór na poziomie 19,4 tys. dolarów.

Crypto Michael opracował:

„A ponieważ 19.400$ i 19.150$ odrzucone, niski zakres został przetestowany na 18.500$, wczoraj na tweeterze. Wszystko w porządku, konstrukcja oparta na zasięgu dalej. Złamanie 19 400 $ = nowy ATH. Utrata 18 500 $ = prawdopodobnie 16 000 $ testów.“

W międzyczasie, firma wywiadowcza MicroStrategy zainwestowała dodatkowe 50 milionów dolarów w sztandarową walutę kryptograficzną. Zgodnie z oświadczeniem prezesa MicroStrategy Michaela Saylora z piątku, firma kupiła 2 574 Bitcoinsów (wówczas o wartości 50 mln USD), co daje łączną liczbę 40 824 Bitcoinsów.

Podwojenie inwestycji w Bitcoin’y oznacza, że firma jest pewna, że w zbiorniku znajduje się dużo gazu.