Garrick Hileman: 1 bilion dolarów Czapka Rynku jest w przyszłości Bitcoin’a.

LBN Crypto Market Cap

Bitcoin po prostu stale rośnie i rośnie, i bez końca w zasięgu wzroku, wielu analityków stało się głównymi fanami w ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy. Niektórzy twierdzą nawet, że mają zamiar osiągnąć nowe wzloty, których wiele osób nigdy nie było w stanie osiągnąć. Jedną z tych osób jest Garrick Hileman, szef badań w Blockchain.com.

Garrick Hileman jest przekonany, że Bitcoin’s Prowess
W czasie pisania, Bitcoin’s cap rynku jest na około 440 mld dolarów, choć Hileman jest przekonany, że 1 bilion dolarów cap rynku jest w Bitcoin’s przyszłości. Mówi, że Bitcoin zyskał około 12 procent w ciągu ostatnich 48 godzin sam, i że waluta jest na skraju drogi na szczyt drabiny finansowej i okazuje się być ostatecznym atutem.

W jednym z ostatnich wywiadów komentuje:

Oczekuję, że Bitcoin stanie się aktywem wartym bilion dolarów już w przyszłym roku.

Oto małe porównanie: obecny limit rynkowy złota wynosi około 10 bilionów dolarów, co czyni go znacznie większym niż Bitcoin mimo gwałtownego wzrostu ceny kryptokurcji. Jeśli jednak Bitcoin osiągnie 1 bilion dolarów, to jest to około jednej dziesiątej wielkości obecnej areny złota. Nieźle biorąc pod uwagę złoto istnieje od setek lat, podczas gdy Bitcoin istnieje tylko od 12.

 

Co więcej, Blockchain.com mówi, że nowe tworzenie portfeli wzrosło w tym roku o blisko 40 procent. Tak więc, od grudnia ubiegłego roku powstało około 17 milionów portfeli.

Hileman jest tak pewny perspektyw Bitcoin, że uważa, iż waluty fiat – w tym dolar amerykański – mają zostać zdigitalizowane w ciągu najbliższych pięciu lat. Wspomina o tym:

W tym momencie Fed nadal nie spieszy się, bo jest zadowolony z tego, jaki jest świat.

Następnie stwierdza, że aż 100 milionów osób na całym świecie posiada obecnie krypto walutę, a znaczna część niedawnego wiecu jest napędzana głównie przez podmioty instytucjonalne, które zajmują obecnie więcej miejsca na arenie kryptońskiej.

W 2017 roku, kiedy Bitcoin przeżył swój pierwszy duży rajd, waluta otrzymała wiele pochwał i wsparcia od detalistów, co było miłe, ale nie doprowadziło do długotrwałego dysku, którego potrzebowała. Do grudnia tego roku waluta osiągnęła poziom ponad 19 000 USD, ale nie zdołała utrzymać swojej pozycji i około 11 miesięcy później spadła do połowy zakresu 3 000 USD.

Instytucje kontynuują realizację agendy BTC
Tym razem jednak widzimy, jak największe firmy, takie jak Square i MicroStrategy, inwestują setki milionów dolarów w wiodącą na świecie cyfrową walutę w ramach limitów rynkowych. Firmy te postrzegają teraz bitcoin jako magazyn wartości i są przekonane, że waluta ta może chronić bogactwo przed poważnymi zawirowaniami gospodarczymi, takimi jak inflacja.

Jeśli Bitcoin kiedykolwiek osiągnąć 1 bilion dolarów cap rynku, jedna jednostka musiałaby być obrotu na około 54.000 dolarów, co oznacza, że cena będzie wymagać dodatkowego skoku o około 130 procent.