Jest to ostatnia poważna przeszkoda, zanim cena Bitcoin’a osiągnie 20.000$.

Bitcoin za 20.000 dolarów jest z powrotem na stole, jeśli byki oczyszczą ten kluczowy klaster oporu.

Cena Bitcoin (BTC) pokazywała imponującą siłę w poprzednich tygodniach, a dziś cena osiągnęła nowy, wysoki w 2020 roku poziom 13.666 dolarów.

Ta dynamika została dokonana wraz ze słabością dolara i wielu analityków uważa, że tak długo, jak dolar pozostaje słaby, Bitcoin i inne bezpieczne aktywa będą robić dobrze.

Jednakże, jak Bitcoin pokazuje siłę, altcoiny nie podążają za tym przykładem i większość altcoinów wyprzedaje się przeciwko BTC. Stopa dominacji Bitcoin’a wzrosła w poprzednich tygodniach i to pokazuje, że dynamika rynku opiera się na Bitcoin’ie.

Inwestorzy oczekują oporu pomiędzy 13.500- 14.000$.

Wykres tygodniowy pokazuje wyraźną strefę oporu pomiędzy 13 500 – 14 250 USD jako kolejną dużą przeszkodę dla rynków.

Cena Bitcoin przełamała barierę 11 600- 12 000 dolarów jako kluczową barierę dla dalszego ruchu w górę. To przełamanie spowodowało, że cena nadal rośnie w kierunku następnej dużej przeszkody, która wynosi od 13 500 do 14 250 dolarów.

Nie jest prawdopodobne, aby spodziewać się pozornego przełomu w pojedynkę, ponieważ jest to pierwszy test tej strefy oporu, ale ogólna słabość dolara sygnalizuje, że cena Bitcoinu może być tylko wyższa.

Słabość dolara napędza rajd Bitcoinów.

Amerykański Dolar Currency Index (DXY) jest currenlty wykazując znaczne osłabienie po tym, jak ostatni test z poziomem 94,6 punktów został natychmiast odrzucony.

To odrzucenie spowodowało dalszy spadek DXY. Co ważniejsze, ponieważ odrzucenie nastąpiło 24 września, cena Bitcoin’a zaczęła rosnąć.

Ten rajd zwiększył cenę Bitcoina o 3.000 dolarów, ponieważ wzrosła ona z 10.500 dolarów do 13.500 dolarów. Korelacja pomiędzy DXY i Bitcoinem wzrosła od czasu krachu marcowego i jest to korelacja odwrotna.

Jeśli dolar trzyma 92,50 obszar wsparcia, istnieje potencjalne prawdopodobieństwo odwrócenia się ceny Bitcoin, jak również. Oznaczałoby to korektę na rynkach kryptońskich, która nie jest wcale niedźwiedzia.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptońskiego pozostaje w tyle za siłą Bitcoinu, ponieważ BTC jest jedynym, który ostatnio wykazuje siłę. Oznacza to, że altcoiny widzą selloff w swoich parach BTC, co jeszcze bardziej pokazuje, że Bitcoin jest obecnie bardziej wytrzymały niż altcoiny.

Obecnie całkowita kapitalizacja rynku znajduje się w ogromnej strefie oporu, ponieważ poziom 400-410 miliardów dolarów jest kluczowym punktem odniesienia.

Przełom w tej strefie oporu oznaczałby kontynuację do 520- 530 miliardów dolarów jest prawdopodobne.

Odrzucenie tego projektu oznaczałoby dalszą budowę w szerokim zakresie, dzięki której obszary o wartości 280-300 mld USD będą stanowić znaczącą strefę wsparcia.

Potencjalny scenariusz dla Bitcoinu

Podstawowym punktem obrotu Bitcoin’a jest teraz to, czy jest w stanie pomieścić 13.0000-13.200$ powierzchni na wsparcie. Jeśli ten obszar gwarantuje wsparcie, to ostatnie pęknięcie nie może być sklasyfikowane jako odchylenie powyżej wysokiego zakresu.

Jednakże, jeśli cena Bitcoin’a sfałszuje powyżej 13 500 $ i spadnie z powrotem do zakresu, odchylenie jest potwierdzone przez niedźwiedzi retest obszaru 13 000-$13 200 $.

Jeśli ten scenariusz rozgrywa się tak jak powinien, na stołach znajdują się retesty o wartości 12 500$ i potencjalnie 12 000$ lub 11 600$.

Oczywiście, takie posunięcie ustawia się w kolejce z potencjalnym odwróceniem indeksu dolara amerykańskiego i niepowodzeniem Bitcoina w wyłamaniu się powyżej 14 000 $.

Po raz kolejny, taki retest nie jest niedźwiedzi. To bardzo zdrowe testować poprzednie poziomy oporu dla wsparcia, zanim dojdzie do kontynuacji do góry nogami.