Ponad 1 milion dolarów w Ryuk Ransomware Bitcoin został „Wypłacony“ na Binance’a: Raport

Daniel Palmer
Ponad 1 milion dolarów w Ryuk Ransomware Bitcoin Revolution został „Wypłacony“ na Binance’a: Raport
Naukowcy wyśledzili, że Bitcoin wart miliony dolarów wysłał jako płatności do Ryuk kontrolerów okupowych i znalazł dobrą część przeszła przez platformę wymiany Binance.

W dokumencie widzianym przez Forbesa i objęte w niedzielę raportu, anonimowych naukowców powiedział, że przeanalizowali próbkę 63 transakcji Bitcoin związanych z złośliwym oprogramowaniem Ryuk, które były warte około 5.700.000 dolarów w sumie.

Z nich, „ponad 1 milion dolarów [w bitcoin] został wysłany z portfeli zespołu hakerów do platformy wymiany Binance, aby spieniężyć swoje płatności okupu“, powiedzieli.

Ryuk, podobnie jak inne warianty oprogramowania okupowego, blokuje zainfekowane komputery za pomocą szyfrowania i żąda płatności (zwykle w szyfrowaniu) za uwolnienie plików.

Mówi się, że Ryuk dokonał rakingu w wysokości 61 milionów dolarów w ciągu dwóch lat, odkąd został wypuszczony na świat, powiedział Forbes.

Patrząc na 13 innych adresów Bitcoin związanych z Ryukiem, badacze znaleźli również niektóre z łącznej kwoty 1 064 865 dolarów Bitcoin tam przechowywane również przeszły przez Binance.

Pozostała część odnalezionego Bitcoin’a, o wartości około 4,7 miliona dolarów, została znaleziona na portfelach bez wymiany – co sugeruje, że operatorzy złośliwego oprogramowania faworyzują Binance’a, zgodnie z raportem.
Binance otrzymał wyniki badań, powiedział Forbes.

Giełda stwierdziła w raporcie, że priorytetem jest zapewnienie „bezpieczeństwa naszych klientów i integralności szerszej przestrzeni kryptońskiej“, choć zauważenie takiej nielegalnej działalności nie zawsze jest „czarno-białe“.
Binance przeanalizował również przepływ Bitcoinów Ryuk i podobno 400 Bitcoinów trafiło do Huobi, giełdy w Singapurze, a 140 BTC przeszło przez zamkniętą już giełdę w Tajlandii.